ECHT, Chicago’da  bir heykel galerisi

Sanata yatırım yapan Amerikalıların odağında bir galeri

Canan Korkmaz-Turkishartmarket.com (Özel)- Chicago’nun  galeriler bölgesinde  yer alan ECHT sanat galerisi, seramik, cam ve çeşitli malzemelerden oluşan çağdaş obje ve heykel galerisi.

Chicago koleksiyoncularının rağbet ettiği galeri, geleceğe ümit veren sanatçıları temsil ederek, sanat piyasasındaki durumlarını paylaşıyor.

Aslında yurt dışında sanata yatırım yapmak isteyenlerin hedefleyecekleri tipte bir galeri ve şimdiden sanatçılarından bir kısmı sanat piyasasında hatırı sayılır rakamlara ulaşmış durumda.

Yıllar önce bu galerilerden birinde ağaç heykelleri ile bilinen Martin Puryear adlı sanatçının sergisini gezmiştim. O zamanlar sergideki eserlerin fiyatları oldukça uygundu ve bu sanatçı gelecekte çok iyi bir yere gelecek demiştim. Nitekim Martin Puryear’ın eserleri bugün milyon dolarlara satılıyor…

ECHT galerde gördüklerim de bana geleceğe ümit veren önemli sanatçılar imajı verdiler ve bekleyip göreceğiz.  Örneğin, Marek Zyge, heykelleri ile şimdiden koleksiyonerlerin odak noktasında.

ECHT GALERİDEN BAZI Marek Zyge GÖESELLERİ

              

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s