Sanat Dergileri Hakkında

k321Bu bölümümüzde ülkemizde yayımlanan sanat dergileriyle ilgili haberler ve  içerikleri ile ilgili yorumlar yer alacaktır. İzleyicilerimizden de gelecek yazılara yer vermek istiyoruz.  Bu konudaki ilk yazımız RH+ Sanar Dergisi ile ilgili:

RH+ dergisine gelen hacizden sonra sanatçılar bir kampanya açarak, dergiye sanat eserleri bağışladılar. 26 Şubat 2009 da Ramada Plaza otelinde yapılan müzayedede, 92 resimden 62’si satıldı ve derginin  yayın tehlikesi ortadan kalktı. Tevfik İhtiyar battı dedikodularını yayan kesim hala aynı dedikodular içinde yüzerken, RH+ dergisi 8 yıldan beri sürdürdüğü yayınına daha bir güçlü olarak devam ediyor.

Genç Sanat dergisnin hala piyasada olan sayısında yer alan Sotheby müzayedesi ile ilgili yazı ilginç ve bizim üzerine bastığımız konulara orada da değinilmiş…

Milliyet sanat dergisi hala magazin formasyonunu sürdürüyor ve bu dergide sadece bildik isimlerin dışında pek yer alan yok. Belli ki ilişkilerini iyi tatanlar  ön planda, atölyelerinde  samimi çalışmalar yaparak ilgi bekleyen değerli bir çok sanatçımız ise unutulmuş…

Sanat Dergileri Hakkında” üzerine 4 yorum

  1. Milliyet sanatta hep aynı isimleri görmekten gına geldi. Spekülasyonlara alet olmayalım sayın Milliyet sanat yöneticileri. Diğer dergilere gelince, kendinizi dergici falan sanmayın . Ne zamanobjektif olarak ülkemizin değerlerini sayfalarınıza taşırsanız o zaman sizlere saygı duyarız. Sizlerde gerçeklerin değil spekülasyonların yanındasınız bilmiyoruz sanmayın.

  2. Sanatcılar; kendine dikte edilen her türlü dayatmalara baş kaldıran, herkesin baktıgı yöne değil başka taraflarda keşifler arayan, etik değerlere sahip, popilizmin ve suni değerlerin karşısında, kendi gerçeğinin peşinde olan bireylerdir. Böyle bir kişiliğe sahip olmanın geregi olarak yaratıcı olurlar.
    Sanat dergilerinin tavrı, ve kişiliğide böyle olmadığı sürece birer magazin dergisi olmaktan öteye gidemezler .

  3. Merhaba; Yurtdisinda yasiyorum, Türkiye´de ki Görsel Sanat dergileri nin icerik ve konuya yaklasim tarzlarini inceliyorum. Bu baglamda Türkiyede Ciddi anlamda kactane Görsel Sanat Dergisi mevcut, bu konu hakkinda bilgi verebilirmisiniz ( aylik yada her üc ayda baski yapan)? Tesekkürler.

    • Türkiye’de sanat dergisiolarak, RH+ Sanat dergisi, Genç Sanat, İstanbul Art News, Milliyet Sanat dergileri görsel sanatlara da yer veriyor ayrıca onlarca edebiyat alanında yayın yapan dergiler var Google dan ararsanız hepsine ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s